Kā FHEM integrēt informāciju par laika apstākļiem

Spoiler alert! Šis raksts būs daudz īsāks par plānoto un patiesībā būs stāsts par to kā es izgāzos 🙂

Viens no iemesliem, ko turēju prātā, ieviešot sistēmu bija laika ziņu integrācija vadības sistēmā. Viena no mājas stūra istabām ir ar diviem logiem, un temperatūra tajā ir ļoti atkarīga no vēja virziena. Austrumu, dienvidaustrumu vēja gadījumā ziemā istabā ir jūtami vēsāks. Ja es zinu vēja virzienu un āra temperatūru, tad var, pie noteiktiem apstākļiem kompensēt un temperatūru radiatoros celt augstāk.

Pastāv vairāki veidi kā integrēt meteo informāciju sistēmā. PIrmais, un iespējams vieglākais, ir iegādāties kādu meteostaciju, kurai jau ir integrācija ar FHEM un uzstādīt to mājās.

Otrs, nedaudz sarežģītāks modelis, ir integrēt kādu no meteo servisiem, kuriem arī pieejamas integrācijas FHEM.

Pirms vairākiem gadiem LMT aktīvi tirgoja Netatmo meteoroloģiskās stacijas un daudzas no tām ir reģistrētas vietnē Wunderground.com tāpēc, sākot domāt par sistēmas ieviešanu reģistrējos šajā vietnē un izpētīju, ko tā nodrošina. Viss izskatījās pietiekami labi. Bez maksas varēja izmantot viņu API ar limitētu pieprasījumu skaitu, kas vienalga ļautu vismaz reizi pusstundā iegūt datus no vairākām Neatmo stacijām, kuras ir man tuvākajā apkārtnē Babītē, Piņķos un Mārupē.

Šodien beidzot pieķēros tam, lai iekonfigurētu sistēmu savā FHEM instalācijā, bet izlasīju, ka API vairs nav pieejams jauniem lietotājiem un arī reģistrētiem lietotājiem būs pieejams tikai līdz 2018. gada beigām. Piedāvā izmantot viņu jaunās mātes kompānijas Weather company maksas pakalpojumus un sola, ka maziem bezmaksas lietotājiem būs piedāvājumi, bet vēl nav zināmi kādi.

Tā nu atliek meklēt citu sistēmu, kurā varētu sameklēt lokālu informāciju vai jāpagaida, ko piedāvās viņi pēc jaunā gada. Šī nu ir tā lieta ar ko, būvējot DIY sistēmas un izmantojot bezmaksas resursus, ir jārēķinās – nav nekādas garantijas, ka tas, ko izmantojat šodien, būs pieejams rīt.

 

  • BIlde no pexels.com