Dubls Nr. 2

Pagājušo nedēļu jau rakstīju kā aplauzos ar Wunderground servisu, kas ļautu man iegūt precīzu laika apstākļu informāciju no tuvākās apkārtnes. Tā kā vēlos uzkrāt informāciju par apkures izmaksām un saistīt to kopā ar laika apstākļiem ārā, tad vēlējos ātru risinājumu, kas dotu man iespēju to izdarīt.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, ko FHEM piedāvā, ir Yahoo weather integrācija. Lai to izdarītu, vispirms ir jāsameklē ģeogrāfiskā vieta, kurai vēlaties uzkrāt informāciju par laika apstākļiem. Dodaties uz https://www.yahoo.com/news/weather/ , nospiediet pogu Change location un ievadiet apdzīvotās vietas nosaukumu, manā gadījumā Babite. Lapa attēlo sameklētās informācijas meteoinformāciju un šajā brīdī apskatieties browserī URL, kas manā gadījumā ir: https://www.yahoo.com/news/weather/latvia/babitskiy/babitskiy-851537
Piefiksējiet numuru, kas ir URL beigās – 851537 ts ir Yahoo lokācijas ID – WOEID (WHERE-ON-EARTH-ID).
Un tagad jautājums erudītiem: Kādā valodā Babīte ir Babitskiy un kāpēc man, Latvijā esot tādu uzrāda meklējot “Babīte”?

Tālāk fhem.cfg failā nepieciešamas pievienot meteoinformācijas moduli un informāciju, kas jāsavāc. Es pievienoju sekojošās rindas:

# Definējam laika datus
define MyWeather Weather 851537 900 en
attr MyWeather room Laika prognoze
attr MyWeather event-min-interval .*:360
attr MyWeather event-on-change-reading .*

# Pievienojam laika ikonas WEB lapai
define weblink_myweather weblink htmlCode {WeatherAsHtml ("MyWeather", 7)}
attr weblink_myweather room Laika prognoze

# Definējam grafiku
define SVG_MyWeather SVG logdb:MyWeather:HISTORY
attr SVG_MyWeather room Laika prognoze

Sākotnēji mēs definējam Weather moduli ar nosaukumu MyWeather, kur norādām mūsu lokācijas WOIED, laiku sekundēs pēc kāda ir jāpieprasa Yahoo serverim jaunie dati un valodu kādā vēlamies saņemt datus. Tā kā latviešu valoda netiek atbalstīta, tad izvēlējos angļu valodu.

Nākošajā grupā tiek pievienota laika prognozes atainošana 7ām dienām ar ikonām un pēdējā grupa definē grafiku, kas attēlo temperatūru, vēja spēku un virzienu un atmosfēras spiedienu.

Šīs daļas pagaidām detalizētāk neaprakstīšu, jo sākot ar nākamo nedēļu būs rakstu kopa par to kā instalēt un konfigurēt FHEM, tai skaitā par log un grafiku iespējām.

Šādi izskatās laika prognoze Babītei un vēsturiskie dati par pēdējām stundām:

Uz saredzēšanos!