Visticamākais, ka jūsu mājās, tāpat kā manējā ir viens vai vairāki TV un tie ir iegādāti pēdējos 5 gados. Tad ar lielu varbūtību tajos ir interneta (Vadu vai bezvadu) pieslēgums ar iespēju tos attālināti vadīt.

Un ja tas tā ir, tad, visticamāk, jūs varat TV viegli integrēt FHEM sistēmā, lai attālināti vadītu no FHEM, vai ar Apple Siri.

Arī šīs funkcijas varat palaist bez speciālu ierīču palīdzības, izmantojot tikai FHEM instalāciju uz jebkāda datora un esošos TV.

TV pievienošana ierīču sarakstam

Visvieglāk noskaidrot, vai jūsu TV tiek atbalstīts ir atverot FHEM dokumentāciju un tekstā meklējot jūsu markas TV, lai noskaidrotu, vai TV tiek atbalstīts un kāds ir tam atbilstošais modulis un kāda ir komanda, lai pievienotu ierīci. Zemāk redzamajā tabulā ir parādīti galvenie TV ražotāji un atbilstošie FHEM moduļi.

RažotājsFHEM modulis
SonyBRAVIA
PhilipsPHTV
PanasonicVIERA
SamsungSTV
LG (2012-2014)LGTV_IP12
LG (WebOS)LGTV_WebOS

Visiem augstākminētajiem ražotājiem pievienošanas komanda ir vienāda, atšķiras tikai modulis, kas atbilst ražotājam un, protams, IP adrese jūsu tīklā. Piemēram Philips TV var pievienot ar sekojošu komandu

define MansPhilipsTV PHTV 192.168.0.111

Lai šī konfigurācija strādātu vienmēr, TV IP adrese ir vai nu jāpiešķir statiski, vai DHCP piešķirtā adrese jākonfigurē jūsu mājas tīkla ierīcē.

Pēc pievienošanas, atkarībā no TV markas, jums būs pieejamas standarta iespējas šim TV, kā piemēram ieslēgt (skat. tālāk), izslēgt, regulēt skaļumu, pārslēgt kanālus un ieejas, kā arī specifiskas lietas kā piemēram Ambilight toni Philips TV.

Varat pievienot TV atbilstošajai istabai FHEM un saglabāt konfigurāciju.

Kas jāņem vērā, pievienojot TV

Pat, ja jūsu TV marka ir sarakstā un TV ir interneta pieslēgums, ne vienmēr tam ir attālinātas vadības iespēja, un iespējams, pievienojot ierīces moduli FHEM, jūs tomēr TV nevarēsiet vadīt. Manā gadījumā tā ir ar vecāku Samsung TV, kam ir interneta TV opcijas, bet vadība caur FHEM nav iesējama.

Lai TV attālināti varētu ne tikai ieslēgt, bet arī ieslēgt, tam ir jāatbalsta Wake-On-Lan funkcija, kas ne visiem TV modeļiem ir pieejama. Piemēram, manam Philips TV šāda opcija nav. Tāpat šī opcija ir TV uzstādījumos jāieslēdz.

Var gadīties, ka ievadot define komandu tiek paziņots, ka ierīces modulis nav ielādējams. Man tā bija ar Sony TV. Šādā gadījumā rekomendēju pameklēt google par iespējamajiem iemesliem, jo Sony gadījumā uz FHEM datora bija nepieciešams instalēt LibXML Perl moduli ar komandu

sudo apt-get install libxml-simple-perl

Tālvadības pults

Jā vēlaties plašākas vadības iespējas no FHEM WEB vides, tad ir iespējams izmantot remotecontrol pseido-ierīci, kas definē grafisku tālvadības pulti ar pogām. Piemēram, lai izveidotu šādu ierīci iepriekš definētajam Philips TV ir jāievada sekojošas komandas.

define PhilipsRC remotecontrol
set PhilipsRC layout philips
set PhilipsRC makenotify MansPhilipsTV

layout opcija definē pults vizuālo izskatu un makenotify definē, kura ierīce tiks kontrolēta nospiežot pogas.

Apple Siri integrācija

Ja pēc TV ierīces pievienošanas pārstartēsiet homebridge servisu, tad TV parādīsies arī Apple home aplikācijās un varēsiet to vadīt ar balsi, bet diemžēl pašreiz Apple HomeKit neatbalsta pilnu TV funkcionalitāti tāpēc TV var tikai izslēgt, vai ja strādā wake-on-lan funkcija, tad arī ieslēgt. Apple gan jau ir paziņojuši, ka drīzumā būs virkne ar TV, kas iekļausies HomeKit vidē un, iespējams, tad arī caur FHEM pievienotiem TV varēs veikt pilnvērtīgāku vadību, izmantojot balsi.